180 کیلوگرم کاهش وزن در عرض 2 سال

دکتر فیت تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۷

کاهش وزن بزرگ دیوید اسمیت

دیوید اسمیت مردی است که توانست 180 کیلوگرم از وزن خود را فقط با استفاده از رژیم غذایی و ورزش و البته با راهنمایی های یک مشاور تناسب اندام در عرض 2 سال کاهش دهد. این کاهش وزن بی شک یکی از بزرگترین کاهش وزن ها در دنیا می باشد. 180 کیلوگرم معادل 2 برابر وزن یک انسان درشت اندام و یا 3 برابر وزن یک انسان میانه است. دیوید به مدت 10 سال در خانه پدرش فقط روی مبل می‌نشست و پیتزا و آب معدنی گاز دار می‌خورد. در تمام این مدت از زندگیش او احساس می‌کرد که مثل یک فیل، غول پیکر شده است.

حالا اما اسمیت واقعا از زندگیش لذت می‌برد و به دیگران نیز امید زندگی می‌دهد. البته کاهش چشمگیر وزن بدن او به‌طور ناگهانی و یک باره اتفاق نیفتاده. در حقیقت 2 سال طول کشید تا او با تلاش زیاد و پشت سرگذاشتن همه دل نگرانی‌ها توانست به وزن ایده آلش برسد.

در طی سال‌هایی که او به طرز عجیبی چاق شده بود، به‌دلیل نگرانی و ترسی که از اجتماع داشت سعی می‌کرد خودش را از دیگران پنهان کند. او می‌گوید: احساس بدی داشتم وقتی فکر می‌کردم به‌دلیل وضعیت نامساعدم و چاقی بیش از حد نمی‌توانم از خانه بیرون بروم، حتی وقتی که می‌خواستم وارد حیاط خانه شوم صبر می‌کردم تا هوا تاریک شود. آن وقت بود که فکر می‌کردم کمی راحت‌تر شده‌ام.

در ژوئن سال 2003 اسمیت نامه‌ای به کریس پاول مربی تناسب اندام در آریزونا فرستاد و پس از آ‌ن با قرار ملاقاتی که پاول برایش گذاشت،اوخود را برای یک رژیم سفت و سخت آماده کرد. اسمیت می‌گوید: هیچ روشی وجود نداشت که او به من پیشنهاد کند تا برای کم کردن وزن من مفید باشد، با این حال هر دو ما داشتیم فکر می‌کردیم که چه روش مناسبی وجود دارد تا بتواند به من کمک کند.

پاول از لحاظ موقعیت اجتماعی اعتبار زیادی داشت. او تلاش می‌کرد تا باروش و رژیم مناسب به اسمیت کمک کند و به بیماری چاقی خطرناک و دردناک او خاتمه دهد. پاول می‌گوید: من در حقیقت نمی‌دانم فردی که 295 کیلوگرم وزن دارد چه شکلی به‌نظر می‌رسد. او هنگامی که با اسمیت صحبت می‌کرد واقعا نمی‌توانست به صورتش نگاه کند. نگاه‌های او خیلی بریده بریده و کوتاه بود و نمی‌دانست که چه بگوید و چه کاری انجام دهد تا او را از این وضعیت نجات دهد.

با وجود این که آنها در اولین دیدار جلسه سخت و طاقت فرسایی داشتند، به توافق رسیدند که درمان را شروع کنند. اسمیت قول داد تا مقدار زیادی از وزنش را کم کند و پاول با او توافق کرد تا زمانی که به رژیم خود ادامه می‌دهد به او کمک کند. اولین اقدامی که پاول برای او کرد این بود که وزن بدنش را مشخص کرد و پس از آن برنامه غذایی شامل 6 وعده غذایی با حجم کمتر بود که جایگزین غذای روزانه او شد.

بیشترین حجم غذای او را کربوهیدراتها تشکیل داده بودند که باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن او می‌شد. اسمیت در اولین ماه از رژیم غذایی، 18 کیلوگرم کاهش وزن داشت و پس از آن، در عرض 4 ماه با انجام ورزش‌های ساده در باشگاه ورزشی، توانست 45کیلوگرم دیگر از وزن بدنش را کم کند. پاول از این موضوع بسیار خوشحال شد، اما اسمیت خیلی از نتیجه کارش راضی نبود. او می‌گوید: وقتی به خودم در آینه نگاه می‌کنم هنوز احساس می‌کنم که همان فرد قبلی هستم و هیچ تغییری نکرده ام. درحقیقت من هنوز احساس می‌کنم که 295 کیلوگرم وزن دارم.

یک روز اسمیت نامه‌ای برای پاول فرستاد. هنگامی که او نامه را خواند به راز زندگی اسمیت پی برد: او هرگز نتوانسته با کسی ارتباط عاطفی برقرار کند و به همین دلیل تا به حال ازدواج نکرده است. در حقیقت او هنگامی که برای اولین بار به فردی ابراز علاقه کرد به‌دلیل ظاهر نامناسب، در روابط جنسی سرخورده و ناامید شد.

او می‌گوید: بیماری چاقی من سبب شد تا به هنگام روبه‌رو شدن با مردم خجالت زده شوم و از آنها دوری کنم، با این وجود من به غذا خوردن و افراط‌کردن درآن ادامه می‌دادم برای این که با خوردن همیشه احساس لذت و شادی می‌کردم.

اسمیت ادامه می‌دهد: وزن من دائماً زیاد می‌شد و من چون آداب و روابط اجتماعی خوب نمی‌دانستم و از آن عاجز بودم درحقیقت برای همه نفرت آور شده بودم. او به‌دلیل این که از لحاظ روحی و جسمی آسیب دیده بود به ناچار در سن 17 سالگی ترک تحصیل کرد و به خانه پدرش بازگشت.

با روحیه افسرده‌ای که او به‌دلیل بیماری‌اش داشت. فکر کرد هیچ راهی جز خودکشی ندارد. او می‌گوید: احساس می‌کردم لیاقت من تنها این است که خودم را بکشم، به همین دلیل یک روز تصمیم گرفتم با بنزین خودم را بسوزانم تا شاید با این کار مردم صدای فریاد من را بشنوند.

پاول اولین کسی بود که توانست به معنای واقعی به اسمیت کمک کند. او می‌گوید: وقتی اسمیت با من آشنا شد، متوجه شدم که چقدر وجود من برای او با ارزش بوده است. این ارزش نه فقط به خاطر این که من مشاور و راهنمای او بودم بلکه بیشتر به این دلیل بود که من به‌عنوان اولین فرد در زندگیش به او اطمینان و اعتماد هدیه کردم.

هنگامی که ورزش‌های اسمیت سخت‌تر و روند کاهش وزن او امیدوارکننده شد. پاول شروع به بررسی شخصیت بسته اسمیت کرد تا او را سریع‌تر تغییر دهد. او تصمیم گرفت درمان و رژیم سخت و طاقت‌فرسای اسمیت را برای دنیا بازگو کند.

در حالی که او به کم کردن وزن خود ادامه می‌داد، پاول فهمید که اسمیت اکنون بیشتر از قبل به او احتیاج دارد. به‌دلیل کاهش وزن زیاد تمام پوست بدن و صورت اسمیت شل شده بود، درست مثل بالونی که باد آن خالی شده و چروک خورده باشد. به همین دلیل او اقدام به انجام یک سری از عمل‌های جراحی کرد تا پوست اضافی بدنش را برطرف کرده و از بین ببرد. پاول برای تمام عمل‌های جراحی در کنار اسمیت بود.

بعد از 26 ماه تلاش اسمیت توانست به وزن ایده آل خود که 115 کیلو گرم بود برسد و 180 کیلو گرم کاهش وزن داشته باشد. او با عمل جراحی لیزر و ترمیم دندان‌های خود که با مصرف بیش از حد آب معدنی گازدار خراب شده بود، توانست دوباره زیبایی ظاهر خود را به دست آورد. هزینه تمام عمل‌های جراحی و زیبایی او را دکتر‌های ایالت فنیکس تقبل کرده بودند.

پس از آن همه تلاش‌های پیاپی که اسمیت برای کاهش وزن خود کرد‌ و دوباره به زندگی امیدوار شد، تصمیم گرفت تا فرد مورد علاقه‌اش را پیداکند. پس از آن او شروع به انجام بدن‌سازی‌ در یک باشگاه ورزشی کرد و تصمیم گرفت تا در آن جا مربی بدن‌سازی‌ شود.

۷ دیدگاه »

 1. آزاده مرداد ۲۶, ۱۳۹۲ at ۱۰:۴۷ - پاسخ

  خیلی جالب و دیدنی بود. اینهمه کاهش وزن واقعا شگفت انگیزه. وقتی آدم به کاری که این شخص انجام داده نگاه می کنه راحت تر می تونه 20-10 کیلو وزن خودشو کم کنه. ممنون از ویدئو خوبتون

  • حمید رضا پناهی مرداد ۲۶, ۱۳۹۲ at ۱۱:۰۲ - پاسخ

   ممنون از اظهار نظرتون. بله واقعا دیدنی و حیرت انگیزه، کمتر کسی می تونه چنین جسارتی داشته باشه و این همه تغییر رو در خودش ایجاد کنه. ولی مهم اینه که آدم با دستای خودش کاری نکنه که به این وضعیت برسه!

 2. مریم مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ at ۱۰:۱۴ - پاسخ

  سلام من اطلاعاتی در مورد کاهش وزن به روش کاملا طبیعی و بدون استفاده از هیچ نوع رژیم غذایی رو می خوام اگه بتونید کمکم کنید ممنون می شم.

  • حمید رضا پناهی مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ at ۱۰:۵۶ - پاسخ

   سلام، ان شاء الله به زودی محصول کاهش وزن دکتر فیت آماده خواهد شد. در این محصول هیچ نوع ماده غذایی مفید برای سلامتی انسان حذف نخواهد شد و شما می توانید بدون استفاده از رژیم غذایی و بدون حذف وعده های غذایی و حتی با بیشتر خوردن مواد غذایی لاغر شوید و به وزن ایده آل خود برسید و همچنین سلامتی خود را هم بدست آورید. با اطلاعاتی که در این محصول به شما می دهیم به شما کمک می کنیم که به صورت کاملا آگاهانه عادت های غذایی خود را تغییر داده و به وزن مناسب خود برسید و یک عمر سالم زندگی کنید و تمامی آموخته ها و تجربیات ارزشمند خود را به فرزندانتان انتقال دهید.

 3. ایمان دی ۱۰, ۱۳۹۲ at ۱۷:۰۴ - پاسخ

  بنده به بعنوان کسی که 40 کیلو وزن کم کردم ولی بعد از دو سال دوباره وزنم به حالت قبلی برگشت چون خانواده ام مانع شد که رژیم غذایی رو ادامه بدم نسبت به ایشون حسادت میکنم . تا باشه از این خانواده ها .

  • محمد فراتی دی ۱۰, ۱۳۹۲ at ۲۳:۰۶ - پاسخ

   سلام
   معمولا خانواده ها با رژيم هاي ازار دهنده مخالفت ميكنند، رژيم سخت و فقط خوردن غذاهاي خاص كار مشكلي است. در عوض نكات ساده اي است كه اگر شما ان اداب غذايي رو رعايت كنيد به وزن مناسب خود ميرسيد و ديگه اين وزن بازگشت پيدا نميكنه.

 4. maryam اسفند ۵, ۱۳۹۲ at ۰۴:۰۹ - پاسخ

  in aghaye Smith bade oon hame rejhim o varzesh dobare be khordan roo avord va Alan ham moteasefane dobare chagh shodand
  heyf….

فرستادن دیدگاه »